Национална жандармерия
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Национална жандармерия

Hi, подчинени и президенти!
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Mila Jovovich

Go down 
АвторСъобщение
LordofDreams

LordofDreams


Брой мнения : 7
Age : 34
Местожителство : Sofia
Registration date : 17.04.2009

Mila Jovovich Empty
ПисанеЗаглавие: Mila Jovovich   Mila Jovovich Icon_minitimeВто Апр 21, 2009 7:54 pm

Mila Jovovich
Милица Йовович

http://store.picbg.net/pubpic/A3/79/a694721b50aba379.jpg
Милица Йовович или Мила Йовович Мила, чието рождено име е Милица Наташа, е родена на 17 декември 1975 г. в украинската столица Киев. Баща й Богдан е педиатър от Сърбия, а майка й Галина е актриса от руски произход. На 5-годишна възраст бъдещата актриса емигрира с родителите си в Лондон. Малко след това семейството се мести в Сакраменто, а после и в Лос Анджелис. Там Богдан и Галина започват работа като прислужници в дома на режисьора Браян де Палма.
Тъкмо когато успяват криво-ляво да уредят живота си, родителите на Мила се развеждат, тъй като баща й e арестуван и вкаран в затвора за измами. В училище Йовович е пълен аутсайдер и компенсира липсата на приятели със здраво учене. Най-много й се отдават езиците и освен английски и родния си руски, на 10-годишна възраст тя вече владее френски и немски. Извън училище пък ходи на уроци по китара, балет и актьорско майсторство.
Мила на премиерата на филма. Снимка: Ройтерс
Поощрявана от майка си, на 9-годишна възраст Мила започва да се снима за списания и телевизионни реклами. 3 години по-късно сключва договор с модна агенция и прави фотосесии за престижни издания като “Космополитън” и “Вог”. Паралелно с изявите си като модел Мила започва да гради и кариера в киното. Актьорския си дебют прави през 1988 г. във филма “Two Moon Junction”, а през следващите години изиграва още няколко поддържащи роли в киното и телевизията.
Първата й по-сериозна изява на големия екран е в романтичната драма “Завръщане в синята лагуна” през 1991 г. Следват роли в “Чаплин” с Робърт Дауни Джуниър и Антъни Хопкинс, “Петият елемент” с Брус Уилис и Гари Олдман и “Жана д’Арк” с Дъстин Хофман и Джон Малкович. През последните години кариерата на Мила беше белязана от участието й в “Заразно зло” през 2002 г. и в продължението “Заразно зло: Апокалипсис” през 2004 г.
Актрисата в кадър от филма “Заразно зло: Изтребване”. Снимка: Ройтерс
Макар че повечето филми на Мила се сриват в боксофиса, а критиците непрекъснато подлагат на съмнение актьорските й качества, тя не се отказва от киното. Дори след депресията, в която изпада след провала на краткия си брак с режисьора Люк Бесон през 1999 г., Йовович не спира да се изявява едновременно на големия екран и на модния подиум. Записва и няколко нелоши песни, които са включени в саундтрака на филмите “Закони на привличането” и “Това е моето парти”.
Мила е известна с това, че следва изключително здравословен режим на хранене и се увлича по йогата, медитацията и китайските бойни изкуства. Сгодена е за режисьора Пол Андерсън, от когото очаква дете. В близко бъдеще Йовович планира да започне да пише автобиография, в която да разкаже за “всички добри и лоши неща в живота си, за пътуванията, връзките и важните идеи и събития в кариерата си”.

10 любопитни изказвания на Мила

“На 16-годишна възраст постоянно си мечтаех да имам бебе, защото вече се чувствах пораснала. Но майка ми ми забрани.”
“Ако не се претоварвам с работа, започвам да се депресирам, защото ми се струва, че си пропилявам живота.”
“Моделството едва не ме уби.”
Мила позира за снимки на представянето на филма в Токио. Снимка: Ройтерс
“Подхождам към киното като бизнесдама. Искам да се снимам предимно в екшъни, защото, освен Анджелина Джоли, няма друга актриса, която да изпъква в този жанр.”
“Личният ми живот е обект на много коментари. Може би хората намират скандалната ми страна за доста забавна.”
“Мисля, че съм много красиво момиче. Няма да се преструвам, че мисля обратното. Дори има дни, в които се чувствам зашеметяващо секси.”
“Хората казват, че постоянно закъснявам, но това е мит.”
“Посочете който и да е руснак и бъдете сигурни, че сте попаднали на селянин.”
“Не е лесно да се живее с мен. Необходими са безкрайно търпение и безусловна любов.”
“Когато бях на 13, майка ми изобщо не знаеше какви ги върша, когато не е около мен. Казвах й, че отивам да си купя сок, а всъщност излизах да се видя с някое по-голямо момче.” е актриса, певица, моден дизайнер и фото модел със сърбо-украински произход, която в момента живее и работи в САЩ. Родена е през 1975 г. в Киев, Украйна в семейството на сръбския лекар Богдан Йовович и украинската актриса Галина Логинова (след като се омъжва - Галина Йовович). Семейството се премества в Лондон, а след това през 1981 г. в Сакраменто, Калифорния. Седем месеца по-късно се установяват в Лос Анджелис, Калифорния.
Мила прави своя дебют като актриса, когато е на 13 години в телевизионната продукция на Дисни „The Night Train to Kathmandu“. По същото време започват да излизат нейни снимки на кориците на редица модни списания, което слага началото на нейната кариера като фото модел. През 1988 г. Йовович се снима във филма „Two Moon Junction“. През 1991 г. Мила Йовович участва в приключенския филм „Завръщане в синята лагуна“ (Return to the Blue Lagoon).

На 16-годишна възраст Мила Йовович се омъжва за актьора Шон Андрюс, но бракът им е прекратен не след дълго. През 1997 г. тя сключва брак с режисьора Люк Бесон, с когото се развеждат две години по-късно.

Филмография

* Заразно зло: Изтребване (Resident Evil: Extinction)
* Заразно зло: Апокалипсис (Resident Evil: Apocalypse)
* Заразно зло (Resident Evil)
* You Stupid Man
* No Good Deed
* Dummy
* Зулендър (Zoolander)
* The Claim
* Хотел за милион долара (The Million Dollar Hotel)
* Жана Д'Арк (The Messenger: The Story of Joan of Arc)
* He Got Game
* Петият елемент (The Fifth Element)
* Dazed and Confused
* 45.К
* Къфс (Kuffs)
* Чаплин (Chaplin)
* Завръщане в синята лагуна (Return to the Blue Lagoon)
* The Night Train to Kathmandu
* Two Moon Junction
* Ultraviolet
Mila Jovovich A694721b50aba379
Върнете се в началото Go down
http://mydreamzone.net/forum/
 
Mila Jovovich
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Национална жандармерия :: Welcome! :: Да си поприказваме... :: Телевизия,филми и кино-
Идете на: